Dobre praktyki i podstawowe zasady KrakowMiasto.pl

Zachowanie BEZPIECZEŃSTWA to najważniejsza praktyka wszystkich użytkowników serwisu Kraków Miasto

Bezpieczna transakcja

Jak bezpiecznie kontaktować się z ogłoszeniodawcami i jak stosować zasadę ograniczonego zaufania?

Serwis KrakowMiasto.pl to darmowa platforma ogłoszeniowa. Umożliwia bezpłatne zamieszczanie ogłoszeń drobnych. Jej głównym przeznaczeniem jest handel lokalny - transakcje zawierane są osobiście. Jedyną zalecaną formą transakcji jest więc odbiór osobisty!

Jeśli zdecydujesz się na inną formę zawarcia transakcji - pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność, KrakowMiasto.pl nie oferuje Ci żadnych zabezpieczeń.

Aby bezpiecznie handlować lokalnie należy pamiętać o zachowaniu ograniczonego zaufania i zdrowego rozsądku.

Najważniejsze kwestie to:

Czy KrakowMiasto.pl pośredniczy w transakcjach?

KrakowMiasto.pl nie pośredniczy w transakcjach. Umożliwia jedynie zamieszczenie ogłoszenia. Finalizacja, płatność i wszystkie inne szczegóły są uzgadniane wyłącznie pomiędzy Kupującym i Sprzedającym. Pamiętaj że wszelkie działania podejmujesz na własne ryzyko. Przeczytaj koniecznie nasze Zasady bezpiecznej transakcji.

Dzięki temu że transakcja przeprowadzana jest osobiście, jest o wiele szybsza i bezpieczniejsza. KrakowMiasto.pl nie pobiera żadnych opłat za wystawienie oferty ani prowizji za dokonaną transakcję. Odbywa się więc szybko i bez żadnych dodatkowych opłat.

Czy mogę zapłacić przez Kraków Miasto?

Nie, za transakcję płacisz osobiście, spotykając się ze Sprzedającym.

KrakowMiasto.pl nie udostępnia żadnych mechanizmów do płatności, nie zabezpiecza też płatności dokonanych przez użytkowników. Wszystkie działania powinni oni podejmować osobiście, na swoją odpowiedzialność.

Pamiętaj! Nigdy nie przesyłaj pieniędzy na konto sprzedającego, nie wpłacaj zaliczek ani opłat za przesyłkę. Jeśli sprzedający upiera się, że prześle przedmiot dopiero po zaksięgowaniu przelewu na swoim koncie - odstąp od transakcji. Może być ona nieuczciwa.

Otrzymałem maila po angielsku lub w łamanej polszczyźnie. Co robić?

Jeśli otrzymałeś maila napisanego po angielsku lub łamaną polszczyzną - prawdopodobnie jest to próba oszustwa. Zgłoś go nam i nie odpisuj! Oszuści z zagranicy bardzo często oferują na sprzedaż egzotyczne zwierzęta, psy małych ras (york, buldog), elektronikę lub kredyty. Zwracają się też do naszych polskich użytkowników bezpośrednio, odpowiadając na ich ogłoszenie.

Jeśli więc otrzymasz wiadomość napisaną w języku angielskim - zachowaj zdrowy rozsądek. Nie musi być to oszust! Jednak jeśli ktoś proponuje Ci pożyczkę lub chce zakupić oferowany przez Ciebie sprzęt elektroniczny - dlaczego nie pisze po polsku? Dlaczego sugeruje, że przedmiot powinien być wysłany do Afryki, a za udzielenie pożyczki żąda przedpłaty?

Podobnie wygląda sprawa maila napisanego łamaną polszczyzną - to zwykle wiadomość przetłumaczona z angielskiego w automatycznym tłumaczu.

Te i inne przypadki to najczęściej zdarzające się próby oszustw. Zgłoś nam taką wiadomość (za chwilę o tym, jak zgłaszać naruszenie zasad) i nie odpisuj! Po prostu ją zignoruj.

Serwis KrakowMiasto.pl dokłada wszelkich starań, aby takie maile nie docierały do naszych użytkowników. Jeśli jednak Ci się to zdarzy - pomóż nam uchronić innych i zawiadom o tym fakcie, zgłaszając naruszenie lub wysyłając informację przez formularz kontaktowy.

Jak zgłosić naruszenie zasad?

Naruszenie zasad serwisu można zgłosić w prosty sposób.

Wystarczy kliknąć w link "Zgłoś naruszenie" na stronie ogłoszenia.

Prosimy o zgłaszanie m.in. takich rodzajów naruszenia zasad respektowanych w naszym serwisie lub błędów:

 1. Spam lub duplikat.
 2. Niewłaściwa kategoria.
 3. Niedozwolony - przedmiot, usługa lub treść.
 4. Oszustwo.
 5. Nieaktualne np. ogłoszenie jest już nieaktualne.

Zachowanie bezpieczeństwa to najważniejsza zasada wszystkich użytkowników serwisu KrakowMiasto.pl.
Dobre praktyki dla kupujących

 1. Wyszukuj okazje - aby być pierwszym, skorzystaj z opcji powiadomień o nowych ofertach.
 2. Korzystaj z naszej wyszukiwarki oraz różnych widoków i sposobów wyświetlania listy ogłoszeń, aby trafić na najlepsze okazje.
 3. Szanuj czas swój i ogłoszeniodawcy, bądź uprzejmy w kontaktach. Aby porozumieć się ze sprzedającym, wybierz podane na stronie ogłoszenia jego dane kontaktowe i skontaktuj się w preferowany przez Ciebie sposób, czyli przez:
  • formularz kontaktowy
  • telefon
  • Gadu-Gadu
  • Skype

Najpewniejszą formą kontaktu jest formularz kontaktowy, ponieważ wiadomości wysyłane przez ten formularz docierają bezpośrednio na podany przez ogłoszeniodawcę i potwierdzany przez nas adres mailowy.

(Gdyby zdarzyło się, że ogłoszeniodawca nie odpisuje na Twoje wiadomości - nasz serwis nie ma to wpływu, prawdopodobnie taka jest decyzja sprzedającego.)

Jeśli z kolei zechcesz porozumieć się z ogłoszeniodawcą telefonicznie, z pewnością zauważysz, że kontaktowe numery telefonów są "zaiksowane". Dlaczego? Wynika to z dbałości o bezpieczeństwo. Nasz serwis stosuje ten mechanizm, aby uchronić numery telefonów i inne dane użytkowników przed niechcianym wykorzystaniem przez roboty internetowe.
Dobre praktyki dla sprzedających

 1. Dokładnie opisz i dodaj kilka zdjęć przedmiotu, który sprzedajesz.
 2. Podaj kilka sposobów kontaktu, rozsyłaj linki do swojego ogłoszenia.
 3. Pamiętaj, aby cena Twojego przedmiotu była atrakcyjna.
 4. Bądź uprzejmy w kontaktach z zainteresowanymi Twoim ogłoszeniem użytkownikami.
 5. Zawsze umożliwiaj odbiór osobisty - zdobędziesz zaufanie kupujących.

Polecane, ciekawe strony z Krakowa. Prowadzisz serwis o Krakowie lub zwiazany z Kraków - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Gokarty Kraków !Zobacz stronę Studio Dono !Zobacz stronę Portal miejski Kraker !Zobacz stronę Studio Sztuk Scenicznych Farafka !Zobacz stronę Oficjalny serwis Miejski Krakowa !Zobacz stronę Przewodnik Turystyczny po Krakowie !Zobacz stronę Szkoła Języków Obcych - MAŁY RYNEK !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Kraków Miasto zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Krakowa: Wieliczka ogłoszenia - Olkusz darmowe ogłoszenia - Bochnia ogłoszenia bezpłatne - Wadowice ogłoszenia - Jaworzno sprzedam

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Kraków Miasto wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj