Darmowe bilety na spotkanie filmowe

KONTAKT

Kraków - Dodane przez magdalenamilon (osoba prywatna) -


Pełna treść ogłoszenia Darmowe bilety na spotkanie filmowe

OBRAZY Z FABRYKI ŚMIERCI, 2010
OPOWIEDZ MI SWOJĄ HISTORIĘ, 2004
22 maja 2014
godz. 18.00
ul. Lipowa 4 - Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Fabryka Emalia Oskara Schindlera
Wstęp wolny.

Spotkanie filmowe z cyklu Nie tylko Schindler
Pokaz filmów dokumentalnych
Gość specjalny: MAŁGORZATA IMIELSKA (reżyserka)

Nazistowski obóz koncentracyjny temat najtrudniejszych opowieści, wspomnień i przedstawień. Pamięć tych, którzy przeżyli dotyczy spraw jednocześnie przyziemnych i ostatecznych głodu, zimna, zgrozy, śmierci. Małgorzata Imielska w obu filmach szuka odpowiedzi na pytania o genezę zła, sens przeżycia i zasady, dzięki którym społeczeństwa nigdy już nie dopuszczą się podobnych zbrodni. Choć nikt z nas nie potrafi odpowiedzieć na te pytania w sposób rozstrzygający, to jednak nie możemy przestać ich zadawać patrząc na ściany baraków w Auschwitz, spotykając się z ocalałymi, studiując rysunki więźniów czy ich fotografie.
Obrazy z Fabryki Śmierci to opowieść o obrazach i rysunkach tworzonych w obozie koncentracyjnym KL. Auschwitz zmuszająca do zastanowienia się się nad przyczyną, dla której tak wielu więźniów ryzykowało życiem, żeby na kartce papieru zachować ślad tego, jak wyglądał poranny apel czy selekcja żydowskich transportów. Albo komora gazowa... Dlaczego rysowali portrety swojego kolegi współwięźnia? Czy chcieli, żeby pozostało po nich ich własne świadectwo, czy też był to wyraz potrzeby piękna obecnej nawet w miejscu takim jak obóz?

Drugi film pokazywany podczas majowego spotkania, Opowiedz mi swoją historię, powstał na zamówienie niemieckiej Fundacji z Mnster. Ludwik Krasucki, Krystyna Budnicka, Marian Majerowicz i Leszek Żukowski powracają do strasznych doświadczeń ze swojej młodości, która przypadła na czas hitlerowskiej okupacji w Polsce, żeby uzmysłowić grupom niemieckiej i polskiej młodzieży nie tylko ogrom nieszczęść, który dotknął ich pokolenie, ale także aby porozmawiać o problemach winy i odpowiedzialności.

Specjalnym gościem pokazu będzie MAŁGORZATA IMIELSKA.
Autorka wielu cenionych i nagradzanych filmów dokumentalnych. Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz reżyserii filmowej na Uniwersytecie Śląskim. Debiutowała w 1998 roku filmem Bachor. Od tego czasu zrealizowała ponad dwadzieścia filmów dokumentalnych, z których większość opowiada o Holocauście. Reżyserka posiada wyjątkową umiejętność odnajdywania nietuzinkowych bohaterów, których jednostkowe historie dobitnie ilustrują niejednoznaczne postawy i wybory moralne, jakie stały się udziałem zarówno ofiar, jak i świadków Zagłady. Wśród najważniejszych filmów Małgorzaty Imielskiej oprócz zrealizowanego w Studio Kalejdoskop filmu Powiedz mi, dlaczego? znajdują się Młodość w czasach Zagłady (2001), Czas ambasadora (2003), cykl telewizyjnych reportaży Sprawiedliwi (2006 2007) czy najnowszy obraz poświęcony polskim żołnierzom i ich rodzinom Przeżyć Afganistan (2012).

Po pokazie odbędzie się konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Krakowską Fundację Filmową do wygrania płyty DVD oraz dwa karnety na 54. Krakowski Festiwal Filmowy.


Program filmowy trwa 78 minut.
Nagrody filmowe w konkursie towarzyszącym pokazowi ufundowane zostały przez Krakowską Fundację Filmową.
Organizatorami spotkań z cyklu Nie tylko Schindler są Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Fabryka Emalia Oskara Schindlera oraz Fundacja Nowych Ujęć.

fnu.org.pl/projekty/nie-tylko-schindler/

facebook.com/nietylkoschindler

Mapa KrakówProfil założony około 6 lat temu

Zapytaj o ogłoszenie - Darmowe bilety na spotkanie filmowe


Polecane, ciekawe strony z Krakowa. Prowadzisz serwis o Krakowie lub zwiazany z Kraków - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Szkoła Języków Obcych - MAŁY RYNEK !Zobacz stronę Krakowski portal społecznościowy !Zobacz stronę Przewodnik Turystyczny po Krakowie !Zobacz stronę Oficjalny serwis Miejski Krakowa !Zobacz stronę Studio Dono !Zobacz stronę Radio Karaków Małopolska !Zobacz stronę Gokarty Kraków !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Kraków Miasto zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Krakowa: Wieliczka ogłoszenia - Olkusz darmowe ogłoszenia - Bochnia ogłoszenia bezpłatne - Wadowice ogłoszenia - Jaworzno sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Kraków Miasto wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj