Gehrden/ Niemcy- praca dla opiekunki os. starszej

KONTAKT

Kraków - Dodane przez edyta.petryk (osoba prywatna) -

Pełna treść ogłoszenia Gehrden/ Niemcy- praca dla opiekunki os. starszej

Pflege mit Herzen 24 Sp. z o.o. Sp. k. Oferujemy legalną pracę dla opiekunów osób starszych w Niemczech. Zaufały nam setki osób, które dzięki nam podjęły pracę w prywatnym domu starszej osoby.
W obecnej chwili poszukujemy opiekunki dla 87- letniej podopiecznej mieszkającej w (30989) Gehrden/ Niemcy.
STAN ZDROWIA PODOPIECZNEJ:
Wiek: 87 lat Waga: 50 kg Wzrost: 156 cm
Podopieczna ma 2 stopień niepełnosprawności 2.Pflegestufe.
Podopieczna jest słaba, jest po złamaniu kręgu. Cierpi na nadciśnienie. Porusza się z balkonikiem, zazwyczaj wstaje samodzielnie ale zdarza się, też że będzie potrzebowała wsparcia . Nie ma problemów z mową. Nosi aparat słuchowy oraz okulary. Je i pije samodzielnie. Nie stosuje żadnej diety. Na dzień dzisiejszy nie jest wymagane wstawanie w nocy. Na dzień dzisiejszy samodzielnie korzysta z toalety, w nocy korzysta z krzesła-toalety.
Podopieczna cierpi także na alergię skórną, trzeba ją smarować specjalistycznymi maściami dwa razy dziennie rano i wieczorem ( do tej pory wykonywała to tzw.opieka medyczna- Pflegedienst)
Podopieczna uczestniczy w gimnastyce leczniczej.
Do pomocy są: łóżko specjalistyczne, balkonik, krzesło pod prysznic Duschsthl, krzesło-toaleta- Toilettensthl .
OBOWIĄZKI:
Do obowiązków opiekunki należy pomoc podopiecznej w higienie osobistej oraz kąpielach. Opiekunka pomaga podopiecznej w ubieraniu i rozbieraniu się. Opiekunka towarzyszy podopiecznej w ciągu dnia, wychodzi na spacery, gra w gry, rozmawia. Opiekunka prowadzi gospodarstwo domowe: sprząta, gotuje, pierze, prasuje, robi zakupy.

DODATKOWE INFORMACJE:
Podopieczna mieszka sama w domku jednorodzinnym na wsi, do najbliższego sklepu jest 20 minut pieszo. Do dyspozycji opiekunki jest pokój ze standardowym wyposażeniem z własną łazienką. Przerwy: 2 x w tygodniu po pół dnia.

Plan dnia ( stałe czynności)
Rano:
7.30 pobudka , codziennie prysznic/kąpiel, smarowanie ciała maściami
Przedpołudnie:
Śniadanie, porządki
Wieczór:
Smarowanie ciała maściami, toaleta wieczorna, kolacja
WYMAGANIA:
- dobra znajomość j. niemieckiego
- doświadczenie w opiece
- mile widziane referencje od rodziny byłego podopiecznego

Mapa KrakówProfil założony około 2 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Gehrden/ Niemcy- praca dla opiekunki os. starszej

Zobacz stronę Gokarty Kraków !Zobacz stronę Studio Sztuk Scenicznych Farafka !Zobacz stronę Oficjalny serwis Miejski Krakowa !Zobacz stronę Szkoła Języków Obcych - MAŁY RYNEK !Zobacz stronę Portal miejski Kraker !Zobacz stronę Przewodnik Turystyczny po Krakowie !Zobacz stronę Studio Dono !