Preparat biologiczny czyszczący z plam ropopochodnych np. podłogi, kostkę brukową

KONTAKT

Kraków - Dodane przez artom_wp1 (osoba prywatna) -

Preparat biologiczny czyszczący z plam ropopochodnych np. podłogi, kostkę brukową

Pełna treść ogłoszenia Preparat biologiczny czyszczący z plam ropopochodnych np. podłogi, kostkę brukową

BIOpreparaty do czyszczenia powierzchni betonowych, kostki, podłóg z plamy z olejów mineralnych
(ropopochodne) i syntetycznych (tłuszcze) rozkładają je na wodę i dwutlenek węgla, czyli biodegradacja - likwidacja zanieczyszczeń dzięki oparciu się na procesach, które od zawsze istniały i trwają w naturze.

Składnikiem takich preparatów są wyselekcjonowane, występujące w naturalnych warunkach, następnie hodowane szczepy bakterii.
Po dodaniu mikroorganizmów do pożywki budzą się one z formy przetrwalnikowej i aktywizują wszystkie funkcje życiowe. Jedną z tych funkcji jest wytwarzanie enzymów, których zadaniem jest rozpuszczanie w wodzie niektórych substancji nierozpuszczalnych, takich jak tłuszcze czy substancje ropopochodne. W preparatach mikrobiologicznych trwa proces rozmnażania się bakterii i stałego wytwarzania enzymów (środka czyszczącego).
Mikroskopijna ilość bakterie po wyschnięciu wody pozostają w formie przetrwalnikowej w mikroporach posadzki. Po pojawieniu się pożywienia (zanieczyszczenia) oraz wilgoci (bakterie się budzą) proces czyszczenia rozpoczyna się samoczynnie. W identyczny sposób preparaty Eco-pH działają na innych powierzchniach, takich jak gres, kamień, wykładziny i tapicerki.

Preparaty są całkowicie obojętne chemicznie (pH 7) oraz całkowicie bezpieczne dla człowieka i środowiska.

Stosowanie: temperatura od 4C do 48,8C,
środowisku od 4 do 11 pH,
przy dopuszczalnym ciśnieniu 34 atmosfer.

Nie należy ich używać razem lub zamiennie ze środkami chemicznymi.
Jeśli wprowadzamy preparaty mikrobiologiczne po uprzednim stosowaniu środków chemicznych, w początkowej fazie należy dodawać ich więcej do wody w celu przystosowania środowiska.
Podstawową, prostą zasadą dawkowania jest to, aby w czasie czyszczenia występowała lekka piana.
Proces czyszczenia będzie przebiegał tym szybciej, im dłużej powierzchnia będzie mokra i im wyższa będzie temperatura czyszczonej powierzchni (do 36C).
Mogą wystąpić przypadki, gdy w wyniku długotrwałej obecności oleju na podłożu niektóre jego składniki weszły w reakcję chemiczną ze składnikami betonu lub barwnikiem kostki brukowej.
W takiej sytuacji na powierzchni może pozostać lekkie przebarwienie.

Wyjątkową zaletą preparatów mikrobiologicznych jest to, że poza funkcją czyszczenia pełnią funkcje utylizujące, niektóre substancje szkodliwe dla środowiska lub niebezpieczne: ropopochodne, tłuszcze.
Przetwarzają również niebezpieczne związki azotu, fosforu i niektórych metali ciężkich.
Ma to praktyczne konsekwencje, ponieważ pozwala generować dodatkowe oszczędności na ściekach, serwisowaniu kanalizacji (utrzymanie drożności rur) i separatorów.

Dawkowanie: w zależności od stopnia zanieczyszczenia dodajemy do wody preparat Eco-pH w proporcji od 1:100 do 1:2000

Wysyłka 25zł brutto
Pojemności 1l/4l/20l
cena za litr

Inne preparaty:
Eco-pH Surface Power utylizuje substancje ropopochodne
Eco-pH Food Grade utylizuje tłuszcze, cukry, skrobie
Eco-pH Rafinery utylizuje substancje ropopochodne
Eco-pH Soil utylizuje substancje ropopochodne w glebie
Eco-pH Inustrial utylizuje substancje ropopochodne i organiczne

Mapa KrakówProfil założony około 4 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Preparat biologiczny czyszczący z plam ropopochodnych np. podłogi, kostkę brukową ,43 zł


Polecane, ciekawe strony z Krakowa. Prowadzisz serwis o Krakowie lub zwiazany z Kraków - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Studio Sztuk Scenicznych Farafka !Zobacz stronę Szkoła Języków Obcych - MAŁY RYNEK !Zobacz stronę Oficjalny serwis Miejski Krakowa !Zobacz stronę Krakowski portal społecznościowy !Zobacz stronę Przewodnik Turystyczny po Krakowie !Zobacz stronę Radio Karaków Małopolska !Zobacz stronę Studio Dono !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Kraków Miasto zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Krakowa: Wieliczka ogłoszenia - Olkusz darmowe ogłoszenia - Bochnia ogłoszenia bezpłatne - Wadowice ogłoszenia - Jaworzno sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Kraków Miasto wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj