Preparat biologiczny czyszczący z plam ropopochodnych np. podłogi, kostkę brukową

KONTAKT

Kraków - Dodane przez artom_wp1 (osoba prywatna) -

Preparat biologiczny czyszczący z plam ropopochodnych np. podłogi, kostkę brukową

Pełna treść ogłoszenia Preparat biologiczny czyszczący z plam ropopochodnych np. podłogi, kostkę brukową

BIOpreparaty do czyszczenia powierzchni betonowych, kostki, podłóg z plamy z olejów mineralnych
(ropopochodne) i syntetycznych (tłuszcze) rozkładają je na wodę i dwutlenek węgla, czyli biodegradacja - likwidacja zanieczyszczeń dzięki oparciu się na procesach, które od zawsze istniały i trwają w naturze.

Składnikiem takich preparatów są wyselekcjonowane, występujące w naturalnych warunkach, następnie hodowane szczepy bakterii.
Po dodaniu mikroorganizmów do pożywki budzą się one z formy przetrwalnikowej i aktywizują wszystkie funkcje życiowe. Jedną z tych funkcji jest wytwarzanie enzymów, których zadaniem jest rozpuszczanie w wodzie niektórych substancji nierozpuszczalnych, takich jak tłuszcze czy substancje ropopochodne. W preparatach mikrobiologicznych trwa proces rozmnażania się bakterii i stałego wytwarzania enzymów (środka czyszczącego).
Mikroskopijna ilość bakterie po wyschnięciu wody pozostają w formie przetrwalnikowej w mikroporach posadzki. Po pojawieniu się pożywienia (zanieczyszczenia) oraz wilgoci (bakterie się budzą) proces czyszczenia rozpoczyna się samoczynnie. W identyczny sposób preparaty Eco-pH działają na innych powierzchniach, takich jak gres, kamień, wykładziny i tapicerki.

Preparaty są całkowicie obojętne chemicznie (pH 7) oraz całkowicie bezpieczne dla człowieka i środowiska.

Stosowanie: temperatura od 4C do 48,8C,
środowisku od 4 do 11 pH,
przy dopuszczalnym ciśnieniu 34 atmosfer.

Nie należy ich używać razem lub zamiennie ze środkami chemicznymi.
Jeśli wprowadzamy preparaty mikrobiologiczne po uprzednim stosowaniu środków chemicznych, w początkowej fazie należy dodawać ich więcej do wody w celu przystosowania środowiska.
Podstawową, prostą zasadą dawkowania jest to, aby w czasie czyszczenia występowała lekka piana.
Proces czyszczenia będzie przebiegał tym szybciej, im dłużej powierzchnia będzie mokra i im wyższa będzie temperatura czyszczonej powierzchni (do 36C).
Mogą wystąpić przypadki, gdy w wyniku długotrwałej obecności oleju na podłożu niektóre jego składniki weszły w reakcję chemiczną ze składnikami betonu lub barwnikiem kostki brukowej.
W takiej sytuacji na powierzchni może pozostać lekkie przebarwienie.

Wyjątkową zaletą preparatów mikrobiologicznych jest to, że poza funkcją czyszczenia pełnią funkcje utylizujące, niektóre substancje szkodliwe dla środowiska lub niebezpieczne: ropopochodne, tłuszcze.
Przetwarzają również niebezpieczne związki azotu, fosforu i niektórych metali ciężkich.
Ma to praktyczne konsekwencje, ponieważ pozwala generować dodatkowe oszczędności na ściekach, serwisowaniu kanalizacji (utrzymanie drożności rur) i separatorów.

Dawkowanie: w zależności od stopnia zanieczyszczenia dodajemy do wody preparat Eco-pH w proporcji od 1:100 do 1:2000

Wysyłka 25zł brutto
Pojemności 1l/4l/20l
cena za litr

Inne preparaty:
Eco-pH Surface Power utylizuje substancje ropopochodne
Eco-pH Food Grade utylizuje tłuszcze, cukry, skrobie
Eco-pH Rafinery utylizuje substancje ropopochodne
Eco-pH Soil utylizuje substancje ropopochodne w glebie
Eco-pH Inustrial utylizuje substancje ropopochodne i organiczne

Mapa KrakówProfil założony około 4 lata temu

Zapytaj o ogłoszenie - Preparat biologiczny czyszczący z plam ropopochodnych np. podłogi, kostkę brukową ,43 zł


Polecane, ciekawe strony z Krakowa. Prowadzisz serwis o Krakowie lub zwiazany z Kraków - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Oficjalny serwis Miejski Krakowa !Zobacz stronę Studio Sztuk Scenicznych Farafka !Zobacz stronę Radio Karaków Małopolska !Zobacz stronę Portal miejski Kraker !Zobacz stronę Szkoła Języków Obcych - MAŁY RYNEK !Zobacz stronę Przewodnik Turystyczny po Krakowie !Zobacz stronę Krakowski portal społecznościowy !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Kraków Miasto zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Krakowa: Wieliczka ogłoszenia - Olkusz darmowe ogłoszenia - Bochnia ogłoszenia bezpłatne - Wadowice ogłoszenia - Jaworzno sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Kraków Miasto wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj