W dniach, kiedy żył Noe...

KONTAKT

Kraków - Dodane przez adamkom31 (osoba prywatna) -


Pełna treść ogłoszenia W dniach, kiedy żył Noe...

Otrzymujesz unikalny opis, będzie to poselstwo dla Ciebie ku zbawieniu jeśli przyjmiesz, lub na świadectwo jeśli zlekceważysz. Może to jest Twój czas nawiedzenia Bożego jak mówi Biblia, więc potraktuj to z uwagą i pokorą. Nie łącz tego z żadnym ziemskim kościołem, bo w nich Boga nie znajdziesz, lecz potraktuj to jako głos Opatrzności dla Ciebie w tym czasie końca. Te słowa mają moc dokonać zupełnego zwrotu w życiu człowieka pragnącego pokoju Bożego. Jeśli skorzystasz, to można to przesłać innym zaufanym i poważnym ludziom szukającym Prawdy i oczekującym nastania sprawiedliwości Chrystusa.

(1 Mojż. rozdz. 6-7)
W dniach, kiedy żył Noe, podwójne przekleństwo ciążyło na ziemi: skutki grzechu Adama i bratobójstwa Kaina. W przyrodzie nie zaszły widoczne zmiany. Występowały wprawdzie pewne oznaki schyłku i upadku, ale ziemia nadal była przepiękna i obfitowała w dary Boże. Na wzgórzach stały te same drzewa, których konary uginały się pod ciężarem różnorodnych owoców. Ogromne równiny okryte soczystą zielenią podobne były do zbytkownych ogrodów, a niezliczone kwiaty napełniały powietrze słodką wonią. Płody ziemi w najróżniejszych gatunkach i niewyczerpanej ilości służyły za pożywienie. Drzewa były o wiele większe niż obecnie. Masa ich była twarda jak kamień i prawie tak samo wytrzymała. Złota, srebra i drogich kamieni było w bród.
Rodzaj ludzki zachował swą dawną siłę i energię pomimo tego, że już kilka pokoleń minęło od błogosławionego czasu, kiedy Adam miał dostęp do drzewa żywota. Ludzie nadal żyli po kilkaset lat. Gdyby te długowieczne, tak zdolne i potężne stworzenia Boże, oddały się służbie Panu i rozgłaszały imię Jego, dopięłyby celu, dla którego były stworzone. Ludzie poszli jednak inną drogą. Rozwiązłość i skłonność do złego równoważyły ich wielkie zalety i zdolności.
Bóg ofiarował mieszkańcom przedpotopowej ziemi liczne i bogate dary. Lecz ludzie użyli ich dla swoich własnych egoistycznych celów. Z czasem dary te stały się przekleństwem dla rodu ludzkiego, ponieważ, same przez się, stały się przedmiotem kultu, zamiast być środkiem uwielbienia Boga. Złoto, srebro, kosztowne kamienie i rzadkie gatunki drzew zużywano na budowę zbytkownych mieszkań. Prześcigano się w upiększaniu domostw najwspanialszymi rękodziełami. Ludzie zajęci byli jedynie zaspokajaniem wyszukanych pragnień i wygórowanych ambicji, które, podobnie jak przyjemności, były złe i grzeszne. Nie chcąc gościć Boga w sercu, zaczęli zaprzeczać Jego istnieniu. Przedmiotem uwielbienia stał się geniusz ludzki. Oddawano boską cześć wytworom pracy ludzkiej, a wielu uczyło swoje dzieci zginać kolana przed obrazami. Czcili przyrodę, a nie Pana objawiającego się w przyrodzie.
Na szmaragdowych niwach, wśród rozłożystych drzew ludzie wznosili ołtarze dla swoich bóstw. Najpiękniejsze zakątki w gajach i lasach o wiecznie zielonym listowiu przeznaczono na miejsca kultu dla fałszywych bogów. Gaje te łączyły się z przepięknymi, pełnymi owoców ogrodami, których aleje były ocieniane przez drzewa wszystkich rodzajów. Wspaniale rzeźby i posągi bielały na tle soczystej zieleni. Ogród taki posiadał wszystko, co było człowiekowi potrzebne do szczęścia. I właśnie te miejsca znęciły bałwochwalców do uczestniczenia w fałszywych praktykach.
Ludzie usunęli Boga ze swej świadomości i czcili przedmioty własnej wyobraźni, w wyniku czego staczali się coraz głębiej w przepaść. "Niech będą im podobni twórcy ich, wszyscy, którzy im ufają" (Psalm 115,8) - tak psalmista opisuje wrażenia i doznania bałwochwalców, otaczających czcią swe bóstwa. W naturze człowieka leży to, że jego świadomość może się zmienić poprzez ciągłe obcowanie z jakimś faktem.
Człowiek nie może zajść wyżej niż kierujące nim zasady prawdy, czystości i świętości. Jeżeli jego myśl nie będzie bez przerwy dążyła w górę ponad zwykły poziom życia ludzkiego i nie pogrąży się w zadumie nad doskonałością Bożą, wówczas poziom ten będzie stale się obniżał. Czciciele fałszywych bóstw przypisywali swoim bałwanom ludzkie właściwości i namiętności.

Mapa KrakówProfil założony około 4 lata temu

Zapytaj o ogłoszenie - W dniach, kiedy żył Noe...


Polecane, ciekawe strony z Krakowa. Prowadzisz serwis o Krakowie lub zwiazany z Kraków - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Przewodnik Turystyczny po Krakowie !Zobacz stronę Studio Sztuk Scenicznych Farafka !Zobacz stronę Portal miejski Kraker !Zobacz stronę Gokarty Kraków !Zobacz stronę Szkoła Języków Obcych - MAŁY RYNEK !Zobacz stronę Oficjalny serwis Miejski Krakowa !Zobacz stronę Studio Dono !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Kraków Miasto zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Krakowa: Wieliczka ogłoszenia - Olkusz darmowe ogłoszenia - Bochnia ogłoszenia bezpłatne - Wadowice ogłoszenia - Jaworzno sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Kraków Miasto wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj