WAKACYJNE WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA DLA SENIORÓW

KONTAKT

Kraków - Dodane przez bserwatka1 (osoba prywatna) -


Pełna treść ogłoszenia WAKACYJNE WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA DLA SENIORÓW

Zapraszamy bardzo serdecznie na zajęcia z rysunku i malarstwa dla seniorów w okresie wakacyjnym.

Celem zajęć plastycznych w lipcu jest doświadczenie pracy w plenerze:
Plener (fr. en plein air na świeżym powietrzu) twórczość na zewnątrz, w bezpośrednim kontakcie z naturą. Otwarta przestrzeń pod gołym niebem jako miejsce i temat pracy artysty.
Praca w bezpośrednim kontakcie z naturą ma wzbogacić umiejętności zdobyte dotychczas w pracowni. Cykl spotkań w ogrodzie botanicznym jest ciekawym spotkaniem z różnorodnym i żywotnym królestwem roślin. Doświadczenie intensywnej obserwacji natury pozwali dostrzec inny świat zróżnicowanych kształtów, form, kolorów i faktury, przestrzeni, masy, światła blasku i powietrza.
Proponujemy 5 spotkań od poniedziałku do piątku po 2 godz. lekcyjne

Terminy do wyboru:
7 11 lipca, godz. 10-11.30
16 20 lipca, godz. 10-11.30
21 25 lipca, godz. 10-11.30
5 spotkań po 2 godz.
cena 75 zł
wstęp do ogrodu wolny

Podstawą rozpoczęcia warsztatów jest odpowiednia liczba uczestników.
Prowadzenie zajęć i konsultacje:
adiunkt dr Marta Makarczuk (ASP)

Organizacja i opieka pleneru: Monika Kozera

Zapisy i szczegółowe informacje:
Śródmiejski Ośrodek Kultury,
ul. Mikołajska 2
12 422 19 55, 12 422 08 14 w. 21

Warsztaty rysunku i malarstwa prowadzone będą również od października 2014 do stycznia 2015 roku.
Podstawowym zamierzeniem zajęć jest ćwiczenie studentów seniorów w rysunku i malarstwie w oparciu o zdobycie podstaw widzenia poprzez wnikliwą i pogłębioną obserwację rzeczywistości.
Celem ćwiczeń, proponowanych studentom seniorom, jest zaznajomienie z bogactwem technik rysunkowych i malarskich oraz abecadłem form, które pozwolą wyrazić bogactwo wewnętrznych przeżyć i emocji oraz uwrażliwić na piękno i jego kontemplacji.

Zajęcia prowadzone są przez adiunkt Martę Makarczuk.
dr Marta Makarczuk: W latach 2001-2006 studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2006 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego oraz aneks rysunkowy w pracowni prof. Jacka Gaja. W 2007 roku praca dyplomowa została nagrodzona medalem przez TPSP w Dworku Jana Matejki w Krakowie. W 2007 roku przyznanie Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. W latach 2008-2011 pełniła funkcję asystenta w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Rodzińskiego na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie pracuje na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2012 roku nadano jej stopień doktora w dziedzinie sztuki plastyka, dyscyplinie artystycznej sztuki piękne.

Poniedziałki od 12.30 14.00
Wtorki od. 10.00 11.30
10 spotkań po 2 godz. lekc.
cena 150 zł

Zapisy:
Śródmiejski Ośrodek Kultury,
ul. Mikołajska 2
12 422 19 55, 12 422 08 14

Mapa KrakówProfil założony około 4 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - WAKACYJNE WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA DLA SENIORÓW ,Kontakt


Polecane, ciekawe strony z Krakowa. Prowadzisz serwis o Krakowie lub zwiazany z Kraków - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Oficjalny serwis Miejski Krakowa !Zobacz stronę Portal miejski Kraker !Zobacz stronę Studio Sztuk Scenicznych Farafka !Zobacz stronę Radio Karaków Małopolska !Zobacz stronę Gokarty Kraków !Zobacz stronę Szkoła Języków Obcych - MAŁY RYNEK !Zobacz stronę Krakowski portal społecznościowy !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Kraków Miasto zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Krakowa: Wieliczka ogłoszenia - Olkusz darmowe ogłoszenia - Bochnia ogłoszenia bezpłatne - Wadowice ogłoszenia - Jaworzno sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Kraków Miasto wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj