WAKACYJNE WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA DLA SENIORÓW

KONTAKT

Kraków - Dodane przez bserwatka1 (osoba prywatna) -


Pełna treść ogłoszenia WAKACYJNE WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA DLA SENIORÓW

Zapraszamy bardzo serdecznie na zajęcia z rysunku i malarstwa dla seniorów w okresie wakacyjnym.

Celem zajęć plastycznych w lipcu jest doświadczenie pracy w plenerze:
Plener (fr. en plein air na świeżym powietrzu) twórczość na zewnątrz, w bezpośrednim kontakcie z naturą. Otwarta przestrzeń pod gołym niebem jako miejsce i temat pracy artysty.
Praca w bezpośrednim kontakcie z naturą ma wzbogacić umiejętności zdobyte dotychczas w pracowni. Cykl spotkań w ogrodzie botanicznym jest ciekawym spotkaniem z różnorodnym i żywotnym królestwem roślin. Doświadczenie intensywnej obserwacji natury pozwali dostrzec inny świat zróżnicowanych kształtów, form, kolorów i faktury, przestrzeni, masy, światła blasku i powietrza.
Proponujemy 5 spotkań od poniedziałku do piątku po 2 godz. lekcyjne

Terminy do wyboru:
7 11 lipca, godz. 10-11.30
16 20 lipca, godz. 10-11.30
21 25 lipca, godz. 10-11.30
5 spotkań po 2 godz.
cena 75 zł
wstęp do ogrodu wolny

Podstawą rozpoczęcia warsztatów jest odpowiednia liczba uczestników.
Prowadzenie zajęć i konsultacje:
adiunkt dr Marta Makarczuk (ASP)

Organizacja i opieka pleneru: Monika Kozera

Zapisy i szczegółowe informacje:
Śródmiejski Ośrodek Kultury,
ul. Mikołajska 2
12 422 19 55, 12 422 08 14 w. 21

Warsztaty rysunku i malarstwa prowadzone będą również od października 2014 do stycznia 2015 roku.
Podstawowym zamierzeniem zajęć jest ćwiczenie studentów seniorów w rysunku i malarstwie w oparciu o zdobycie podstaw widzenia poprzez wnikliwą i pogłębioną obserwację rzeczywistości.
Celem ćwiczeń, proponowanych studentom seniorom, jest zaznajomienie z bogactwem technik rysunkowych i malarskich oraz abecadłem form, które pozwolą wyrazić bogactwo wewnętrznych przeżyć i emocji oraz uwrażliwić na piękno i jego kontemplacji.

Zajęcia prowadzone są przez adiunkt Martę Makarczuk.
dr Marta Makarczuk: W latach 2001-2006 studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2006 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego oraz aneks rysunkowy w pracowni prof. Jacka Gaja. W 2007 roku praca dyplomowa została nagrodzona medalem przez TPSP w Dworku Jana Matejki w Krakowie. W 2007 roku przyznanie Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. W latach 2008-2011 pełniła funkcję asystenta w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Rodzińskiego na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie pracuje na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2012 roku nadano jej stopień doktora w dziedzinie sztuki plastyka, dyscyplinie artystycznej sztuki piękne.

Poniedziałki od 12.30 14.00
Wtorki od. 10.00 11.30
10 spotkań po 2 godz. lekc.
cena 150 zł

Zapisy:
Śródmiejski Ośrodek Kultury,
ul. Mikołajska 2
12 422 19 55, 12 422 08 14

Mapa KrakówProfil założony około 4 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - WAKACYJNE WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA DLA SENIORÓW ,Kontakt


Polecane, ciekawe strony z Krakowa. Prowadzisz serwis o Krakowie lub zwiazany z Kraków - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Studio Dono !Zobacz stronę Szkoła Języków Obcych - MAŁY RYNEK !Zobacz stronę Gokarty Kraków !Zobacz stronę Radio Karaków Małopolska !Zobacz stronę Krakowski portal społecznościowy !Zobacz stronę Oficjalny serwis Miejski Krakowa !Zobacz stronę Studio Sztuk Scenicznych Farafka !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Kraków Miasto zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Krakowa: Wieliczka ogłoszenia - Olkusz darmowe ogłoszenia - Bochnia ogłoszenia bezpłatne - Wadowice ogłoszenia - Jaworzno sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Kraków Miasto wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj